Wyprawa statkiem wycieczkowym

0
600
Rate this post

Rejs statkiem po Morzu Śródziemnym to nie lada atrakcja dla wielbicieli wczasów, z tego powodu wzrasta jej uznanie pośród obywateli państw europejskich. Nic w tym nietypowego, gdyż w czasie wycieczki możemy złączyć tak podróż statkiem jak też oglądanie miasteczek. Wycieczka taka może ciągnąć się tydzień, a nawet więcej.

Niemało wczasowiczów, którzy po raz pierwszy udadzą się na wycieczkę po morzu z pewnością będą zaskoczeni wielkimi wymiarami pewnych statków i ich ekwipunku. Swoją drogą nie ma się co oszukiwać, tak długie podróże muszą być dla turystów całkowicie komfortowe.

Niektóre z okrętów podróżniczych zapewniają poza podróżą statkiem sporo interesujących atrakcji swoim pasażerom. Na pokładzie statku istnieją różnorodne knajpy, restauracje, kafejki i dyskoteki. Dodatkowo gościom zapewniona jest seans w sali kinowej, salach sportowych lub w kasynie oraz odprężenie w Spa. Na okręcie odbywają się również widowiska teatralne, koncerty, show lub musicale.

Nieraz na taką podróż należy wziąć strój elegancki, który obowiązuje na urządzanym wieczorze kapitańskim. W trakcie takiego przyjęcia kapitan usiłuje podejść, o ile się da, do każdego z gości i zapoznać się, a restauracje podają smaczne potrawy. Niekiedy 7-dniowy podróż statkiem po morzu jest nieco za krótki, by skorzystać ze wszystkich uciech.

Najczęściej rejsy takie zaczynają się w Wenecji, Genui, Savonie lub Barcelonie. Podczas drogi okręty cumują w wybranych miasteczkach portowych i urlopowicze mają możliwość ich zwiedzania. Oglądać można samodzielnie lub wykupić wycieczkę z przewodnikiem.

Rejs statkiem po Morzu Śródziemnym to z pewnością znakomita historia i niesamowite przeżycie, a ilość atrakcji z pewnością przyprawi nas o zawrót głowy.