Hala Podpromie Rzeszów

0
2187
5/5 - (1 vote)

Rzeszów – miasto dla aktywnych

Rzeszów to piękne miasto wojewódzkie w południowej Polsce. Zadbane, przyjazne mieszkańcom i turystom miasto ma bardzo wiele do zaoferowania.
Oprócz pięknej starówki, z rynkiem tętniącym życiem znajdziemy tu mnóstwo miejsc dla ludzi aktywnych fizycznie. Najpopularniejszym miejscem do uprawiania joggingu, jazdy na rolkach czy rowerze, a także zwykłych spacerów są Bulwary nad Wisłokiem. Tuż przy nich zlokalizowana jest Hala Podpromie Rzeszów, w której odbywają się liczne mecze lokalnych drużyn siatkarskich, a także koncerty czy międzynarodowe targi. Hala Podpromie to również jeden z najbardziej charakterystycznych budynków na Podkarpaciu.
Oprócz licznych ścieżek rowerowych na bulwarach znajdują się miejsca, gdzie wspólnie można grillować lub urządzić piknik. Tuż przy Wisłoku znajdował się do niedawna park linowy.
Spacerując wzdłuż Wisłoka, w sezonie możemy również trafić do lokalnych knajp, gdzie można coś przekąsić i uzupełnić płyny.
To miejsce pełne jest ludzi, którzy cenią sobie bliskość natury. To idealne miejsce na spacery z rodziną, krótką przejażdżkę na rowerze czy rolkach.
Rzeszów bardzo sprzyja rowerzystom i co roku powstają nowe ścieżki rowerowe, głównie wzdłuż Wisłoka.
W Rzeszowie nie brakuje również siłowni plenerowych zlokalizowanych w parkach i na osiedlach. Takie siłownie są oczywiście bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców, którzy cenią sobie aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.
Rzeszów to zdecydowanie miasto, które sprzyja ludziom aktywnym fizycznie. Pozostaje mieć nadzieję, że takich miast będzie w Polsce więcej.

Źródło: https://latajacacholera.pl/plac-bolivara/