Fotele ogrodowe w stylu skandynawskim

0
717
5/5 - (1 vote)

Styl skandynawski w ostatnim czasie bardzo zyskał na popularności z uwagi na swoją prostotę i skojarzenie z naturą. Czym konkretnie charakteryzuje się ten styl i jak urządzić według jego prawideł swój ogród lub taras?

Czym jest styl skandynawski?

To sposób urządzania wnętrz, który przywędrował do nas ze Skandynawii – północnych krajów, które podobnie jak Polska charakteryzują się małą ilością światła słonecznego w ciągu roku. To sprawia, że doskonale sprawdzają się na naszym gruncie elementy tego stylu – czyli jasna kolorystyka, bazująca na naturalnych barwach: szarym, białym, błękitnym, beżowym.

W stylu tym dominują także jasne elementy drewniane – nogi stołów, krzeseł, pozostałych mebli i dodatków. Jako dekoracje używa się prostych, przywodzących na myśl naturę akcentów – wełny, piór, wikliny. Przekładając zasady stylu skandynawskiego na swój taras bądź ogród, można uzyskać bardzo przyjazne, piękne miejsce kojarzące się z wypoczynkiem i naturą.

Jakie fotele ogrodowe pasują do stylu skandynawskiego?

Jeśli chodzi o ozdoby tarasu lub ogrodu, dobrze jest postawić na betonowe, kamienne lub drewniane doniczki o prostym designie, w których królować będą ulubione rośliny. Dobrze jest zadbać również o miejsce do wypoczynku z rodzinnym gronie – czyli o stolik z krzesłami lub kanapami ogrodowymi. Fotele ogrodowe, które pasują do stylu skandynawskiego, to przede wszystkim te w jasnych kolorach – beżu, szarości, bieli.

Mogą one być wykonane z rattanu, technorattanu lub wikliny. Pleciona struktura takich mebli nadaje im lekkości i świetnie wpasowuje się w skandynawski trend. Stelaże foteli i kanap ogrodowych mogą również być zrobione z jasnego gatunku drewna Jasne poduszki z poszewkami w tkaninie przypominającej len lub konopie, są bardzo pożądanym elementem tego sposobu dekorowania ogrodu. Styl skandynawski w ogrodzie bardzo sprzyja wypoczynkowi – przy książce, lampce wina, dobrej muzyce, lub po prostu dobrym jedzeniu z przyjaciółmi. Warto więc zastanowić się nad elementami tego sposobu aranżacji we własnym ogródku.