Fizjoterapia zwierząt i fizjoterapia psów

0
359
Rate this post

Fizjoterapia psów i Fizjoterapia zwierząt

Fizjoterapia zwierząt

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, ulegają przeróżnym wypadkom czy kontuzjom. Wiele z nich cierpi na choroby stawów wrodzone genetycznie, powodem urazów może być nawet otyłość. Tak samo jak ludzie, zwierzęta mogą zatem potrzebować specjalistycznej pomocy.
Fizjoterapia zwierząt to cały wachlarz zabiegów, które mają na celu zmniejszenie dyskomfortu lub bólu i ułatwienie codziennego życia. Do tych zabiegów zalicza się między innymi: masaż, hydroterapia, laseroterapia i kinezyterapia, czyli leczenie ruchem. Rehabilitacja dostosowana jest w zależności od urazu, czasu potrzebnego na leczenie i oczywiście gatunku zwierzęcia.
W specjalistycznych placówkach dostępna jest fizjoterapia psów, kotów, koni, a nawet ptaków i gryzoni. Podczas rehabilitacji ważna jest obecność właściciela zwierzęcia, pupil czuje się wtedy pewniej, a człowiek ma okazję jeszcze bardziej zbliżyć się ze swoim podopiecznym.
Rehabilitacja zwierząt staje się coraz bardziej popularna, co jest zjawiskiem dobrym, ponieważ coraz więcej zwierząt ma szansę na długie i zdrowe życie.