Usain St. Leo Bolt

0
1163
Rate this post

W dzisiejszych czasach wiele osób uprawia ten sport rekreacyjnie, ponieważ świetnie rozwija koordynację ruchową, kondycję oraz reakcję gracza.
Kilka zabawnych faktów na temat Usain’a Bolt’a
W tym artykule pragnę przedstawić kilka faktów, niekiedy zabawnych, na temat życia i samego Usain’a Bolt’a który jest uważany za najszybszego człowieka na świecie.
Usain St. Leo Bolt urodził się 21 sierpnia 1986 w Trelawny na Jamajce. Był wtedy bardzo aktywnym dzieckiem który wręcz kochał sport, głównie piłkę nożną i krykiet. Marzył aby zostać profesionalnym graczem krykieta. Wciąż kochał oba sporty ale powiedział że chciałby grać dla Manchester’u United.
Obecnie jest najlepszym sprinterem na świecie w historii. W 2009 roku na Mistrzostwach Świata w Berlinie ustanowił dwa rekordy świata. Wygrał bieg na 100 metrów w czasie 9. 58 sekund i 200 metrów w 19. 19 sekund. On sam może bieć z największą prędkością ponad 44 kilometrów na godzinę.
Ma 1, 95 metra wysokości i waży około 94 kilogramów. Ma wielki apetyt, uwielbia wieprzowinę i ostrego skrzydełka z kurczaka. Rekordzista prawdopobodnie przed pobiciem powyższych rekordów jadł skrzydełka.
Usain szaleje na punkcie muzyki i tańca. Jest na bieżąco z najstarszymi krokami tanecznymi na YouTube i i mówi że ćwiczy je przed lustrem. Kiedy nie trenuje, czasami bawi się w DJ’a w klubach nocnych. Jest on także zapalonym graczem w piłkę nożną na konsoli oraz uwielbia domino.