Czysta masa mięśniowa

0
993
Rate this post

Obecnie siłownie są już bardzo popularnymi placówkami. Można je znaleźć w każdym mieście i coraz więcej osób się do nich zapisuje, by popracować nad swoim ciałem. Chcąc więc zbudować mięśnie, również warto zapisać się na taką siłownię. A jaki trening trzeba na niej wykonywać, by się „rozrosnąć”?

Trzeba oczywiście dźwigać ciężary. Jeśli ktoś nie będzie pracować z większym obciążeniem, ciężko mu będzie rozbudowywać mięśnie. Najlepiej więc od razu polubić się ze sztangą i hantlami. Z tymi przyrządami trzeba wykonywać ćwiczenia na różne partie ciała, stopniowo zwiększając obciążenie. Czysta masa mięśniowa potrzebuje także regeneracji, dlatego nie wolno ćwiczyć każdego dnia. Przynajmniej raz w tygodniu trzeba zrobić sobie przerwę i pozwolić mięśniom na odpoczynek i regenerację.
Trening siłowy może dać wiele satysfakcji, a przy tym najlepiej kształtuje sylwetkę. Mogą go wykonywać i panowie, i panie, dlatego jest to program bardzo uniwersalny. Zawsze daje on świetne efekty w postaci pięknych sylwetek.