Człowiek od zawsze dążył do zdobywania przestworzy. Obserwował jak ptaki szybują po niebie i pragnął tak jak one oderwać się od ziemi i płynąć w powietrzu.
Poprzez rozwój cywilizacyjny i technologiczny stało się to możliwe! Dziś każdy może unosić się nad ziemią i nie chodzi już nawet o loty ogromnymi samolotami. Idealną alternatywą dla ludzi chcących podbić nieboskłon są paralotnie. Te niewielkie urządzenia pozwolą każdemu zrealizować marzenia. Lot paralotnią to niebywałe przeżycie. Jej niewielkie rozmiary i otwartość sprawiają, że na prawdę można poczuć się jak ptak. Niczym nie ograniczony widok ziemi, pęd wiatru odczuwalny na twarzy daje wspaniałe odczucia, nieporównywalne z niczym innym.
Aby móc skosztować przyjemności latania paralotnią nie musimy przechodzić długich kursów, ani kupować takiego sprzętu na własność. Każdy może wykupić sobie lot w podmiotach oferujących taką rozrywkę. Koszt lotu paralotnią jest różny w zależności od długości trwania oraz miejsca w jakim z niego korzystamy.