Zewnętrzne Siłownie

0
452
Rate this post

Siłownia zewnętrzna to bardzo dobre rozwiązanie w wielu miastach dla ludzi, którzy lubią wychodzić na spacery na przykład do parku, w którym jest plac zabaw, a obok niego stanowiska siłowe.
Jest to rozwiązanie, które zaczęło się pojawiać w Polsce w ostatnich latach i na razie jest dobrze odbierane.
Tego typu urządzenia są często używane, przez osoby starsze, które nie chcą iść na klasyczną siłownię, ponieważ kojarzy im się ona z młodymi napakowanymi, łysymi panami, którzy będą ich tam przepychać.
Jednak na siłownie zewnętrzne są dobrze odbierane przez ludzi młodych, na przykład przez takich, którzy lubią biegać, dla nich zatrzymanie się na chwile na kilku stanowiskach i zrobienie kilku ćwiczeń to bardzo dobre urozmaicenie treningu, który na co dzień wykonują.
Maszyny, które są na takich siłowniach są w pełni bezpieczne, ponieważ do ćwiczenia na nich wykorzystujemy tylko własną masę ciała, a na niektórych nawet miej niż naszą masę ciała, bo przełożenia ją zmniejszają. Wystarczy lekka rozgrzewka i już można brać się za trening. Maszyny są robione tak, aby ćwiczenia do nich przeznaczone nie były zbyt skomplikowane i nie powodowały kontuzji u ćwiczących.
Jedyną wadą tego rozwiązania jest fakt, że jeżeli maszyny nie są pod dachem, to dość szybko mogą ulec korozji.