Żeglarstwo

0
470
Rate this post

Wielkie morza i oceany od wieków kusiły podróżników i odkrywców. Zastanawiali się godzinami i dniami cóż może się kryć za wielką wodą, czy jest tam rzeczywiście tylko przepaść, w której można tylko zginąć czy może lądy, bogate i żyzne gleby, inne kultury i ludzie, wielkie krainy czekające na odkrycie i podbicie. Tak było do czasów Magellana, który jako pierwszy opłynął kulę ziemską dookoła i udowodnił, że Ziemia jest okrągła, że nie ważne czy wypływa się na wschód czy zachód to i tak można dopłynąć w to samo miejsce.
Żeglarze dzisiejszych czasów to w dużej mierze pasjonaci i sportowcy. Ponieważ nie jest to tani sport a sprzęt kosztuje krocie to nie należy do rozrywki gawiedzi, która oczywiście może zawsze dopingować swoich ulubieńców w najważniejszych zawodach. Żeglarstwo od lat z powodzeniem jest wpisane w dyscypliny olimpijskie, a my mamy już za sobą pierwsze wielkie i niezapomniane chwile.
Żeglarstwo to przede zmagania człowieka z pradawnymi i wiecznymi siłami natury, z morzem i oceanem, który człowiek zawsze pragnął ujarzmić.