Zapasy

0
1214
Rate this post

Olimpiada ma swoją tradycję w starożytnej Grecji, gdzie jako pierwsze w historii świata, odbywały się zawody sportowe w kilku konkurencjach naraz, a na ich czas zawieszano wszelkie działania wojenne. Był to pierwszy przykład gdzie sport miał tak wielką wagę i stawał na drodze podbojów i konfliktów. Jedną z pięciu konkurencji jakie odbywały się na zawodach olimpijskich w starożytności były zapasy.
Zapaśnicy to ludzie z kamienia, silni, wysportowani, dynamiczni i pewni siebie. Nie czują strachu przed przeciwnikiem, a tylko respekt do najwybitniejszych mistrzów ich profesji.
Zapasy są konkurencją, która rozgrywa się na macie i w okrągłym polu, w którym można zdobywać punkty. Każda akcja zakończona sukcesem jast odpowiednio punktowana. Zapaśnik, który w ciągu czasu pojedynku otrzymał większą liczbę punktów wygrywa.
Historia polskich zapasów to historia wielu sukcesów sportowych na mistrzostwach rangi światowej. Niestety organizacja olimpijska postanowiła wykluczyć tą konkurencję z listy dyscyplin olimpijskich w roku 2016. To naprawdę haniebne niszczenie tradycji, która ma już tysiące lat.