Wspinaczka sportowa

0
366
Rate this post

Góry to najpiękniejsze miejsce na ziemi dla wielu ludzi. To wspaniałe krajobrazy, czyste rzeki, wspinaczka, wysiłek i niezła rodzinna rozrywka. Góry to także najlepsze sporty zimowe i letnie. Nie każdy potrafi wspinać się po prawdziwych szczytach, po ściankach górskich i niewielu wybiera się na wyprawy w celu zdobycia najwyższych szczytów świata. Każdy jednak jeśli tylko chce może zacząć trening wspinaczkowy, a najzdolniejsi mogą z powodzeniem brać udział w zawodach wspinaczki sportowej.
Wspinaczka sportowa to wspinaczka na specjalnie przygotowanej ściance. By zostać mistrzem należy w najszybszym możliwym czasie dostać się na szczyt. Nie jest to takie proste i wymaga dużego doświadczenia. Dobre fizyczne przygotowanie do wspinaczki to wymóg konieczny. W tym sporcie poza umiejętnością podejmowania szybkich decyzji, liczy się refleks i szybkość. Dynamika samej wspinaczki po ściance jest ogromna.
W Polsce istnieje już wiele prywatnych klubów, które dysponują ściankami wspinaczkowymi i gdzie można za niewielkie pieniądze trenować swoje umiejętności. Przynależność do klubu może dać nam możliwość skorzystanie ze zniżek lub rabatów przez co będziemy mogli zaoszczędzić trochę grosza.