Turystyka nurkowa

0
443
Rate this post

Każda turystyka ma swój własny cel. Każda jest wyjątkowa i ma swoich miłośników. I tak też jest w przypadku turystyki nurkowej, która łączy w sobie pragnienie zwiedzania świata połączonego z pasją nurkowania.

Aby móc uprawiać taką turystykę, trzeba oczywiście posiadać odpowiednie uprawnienia. To nie jest tak, że bez żadnego przygotowania jedziemy w dane miejsce i możemy wypożyczyć sobie sprzęt, aby spróbować nurkowania. Ale osoby, które się tym pasjonują, doskonale wiedzą, jakie warunki muszą spełniać, aby móc wyjechać i w wyznaczonych miejscach móc sobie nurkować.

Czy turystyka nurkowa jest pojęciem szczegółowym? No właśnie nie. Jest pojęciem ogólnym, w którym dopiero znajdziemy podział na różne jej rodzaje. Ich liczba jest efektem specyfiki miejsc, w jakich nurkowie się zanurzają. Jedni uprawiają wreck diving, czyli nurkowanie we wrakach, inni cave diving- czyli w jaskiniach. A jeszcze inni nurkują pod lodem. Każdy oczywiście tam, gdzie z nurkowania czerpie największą radość i przyjemność.