Trening przedramion

0
975
Rate this post

Pomyśl, jak często używasz przedramion w codziennych czynnościach? Właśnie, dość często, także warto o nie zadbać.
Trening przedramion tak naprawdę jest skupieniem się na danym odcinku mięśniowym. Ćwicząc na siłowni, chwytając różne hantle, sztangi czy drążki samoczynnie pracują. Przedramiona jest częścią ciała, która szybko się regeneruje, dlatego zamiast standardowych ćwiczeń można dołożyć typowe ćwiczenia nasze ręce.
Rozpoczynając trening przedramion naszym pierwszym krokiem jest oczywiście rozgrzewka. Wymachy ramion, rozgrzanie nadgarstków, kilka pajacyków i tym podobnych na rozgrzanie całego organizmu i podwyższenie tętna. Dobierając ćwiczenia pamiętajmy o częstym zmianie chwytów i typu treningu z wytrzymałościowego na siłowy i odwrotnie (chyba ze jesteśmy w toku specjalistycznym). Typowymi ćwiczeniami na przedramiona są standardowe rolowania sztangi nachwytem i podchwytem. Kolejne bardziej wytrzymałościowe ćwiczenie to ściskanie ściskacza. Bardzo polecam, ponieważ dzięki temu ćwiczeniu nasze przedramiona nie odczuwają zmęczenia po krótkim czasie ćwiczeń. Dla dopełnienia, trening przedramion możemy zakończyć na hantlach. Mnóstwo przeróżnych technik ale najbardziej polecam standardowy kij, sznurek, na końcu obciążnik i rolowanie ciężarka w górę, a następnie w dół.
Pamiętajmy jednak, że nie można przesadzić. Przedramiona są podatne na różne zerwania i kontuzję. Trening przedramion wykonujemy rozsądnie i z głową. Po wszystkich nie zapomnijmy o rozciąganiu.
Przedramiona mimo szybkiej regeneracji, potrzebują czasu na oswojenie się z ćwiczeniami. Jeżeli zwiększamy intensyfikację treningu, należy zrobić bardzo staranną rozgrzewkę i zakładać trochę mniejsze ciężary. Dzięki takim wskazówką twój trening przedramion będzie efektywny i bezpieczny.