Stelmach paralotnie

0
572
Rate this post

Latanie na paralotni

Latanie na paralotni zaliczamy do ekstremalnego sportu i rekreacji. Paralotnie umożliwiają nam fruwać w przestworzach i podziwiać piękno przyrody i krajobrazu.
Do tego latania należy się jednak odpowiednio przygotować. Istnieją szkoły w których wykładają wspaniali instruktorzy, organizowane są przeróżne kursy, po ukończeniu których dostaje się odpowiednie dokumenty, uprawniające do bezpiecznych lotów w przestworzach.
Pomimo, że jest to sport ekstremalny, może korzystać z niego każdy, kto cieszy się średnim stanem zdrowia i w zasadzie nie ma ograniczeń wiekowych do jego wykonywania. Jeśli mamy wątpliwości zdrowotne konsultujemy to z lekarzem, a jeśli jesteśmy niepełnoletni potrzebujemy zgody rodziców.
Jeśli mamy już uprawnienia, możemy spokojnie latać, najlepiej do tego nadają się zbocza gór, no i piękna pogoda. Paralotnie możemy kupić nową, ale najbardziej polecane są paralotnie z odzysku, możemy też pojechać do miejsca, gdzie takie loty są profesjonalnie organizowane i paralotnie wypożyczyć.
Piękny i ekstremalny sport dla odważnych.