Sposoby na zdrowy tryb życia

0
523
Rate this post

Wokół nas szerzy się moda na zdrowy tryb życia, tzn. po pierwsze zdrowe nawyki żywieniowe a po drugie uprawianie sportu. Z żywieniem bywa różnie, czasem trudno nam przestrzegać zasad zdrowego odżywiania, często brakuje nam czasu na przygotowanie posłku, więc korzystamy z fast foodów, a tam ciężko znaleźć coś zdrowego. Ze sportem jest chyba jeszcze trudniej, ale gdy już sie zmobilizujemy to jakiś czas wytrzymamy i regularnie ćwiczymy.
Sport to zdrowie
Najpopularniejsze dziedziny sportu, które chętnie uprawiamy to bieganie i jazda rowerem, ale ostatnio coraz chętniej korzystamy także z siłowni i basenu. Wiele Pań docenia zalety aerobiku czy pilatesu, natomiast Panowie to przede wszystkim siłownia. Dlatego coraz popularniejszy wśród zawodów staje się instruktor siłowni, szkolenie na instruktorów odbywa się coraz częściej także w większych siłowniach. Niektórzy amatorzy siłwoni często decydują się na indywidualnych instruktorów, którzy pracują z nimi i dla nich układają zestawy ćwiczeń.
Panie na siłwoni
Siłownia staje się coraz popularniejsza także wśród Pań, choć wiadomo że my stawiamy sobie inne priorytety niż Panowie. Coraz chętniej korzystamy także z pomocy instruktorów siłowni, a często same bierzemy udział w szkoleniach na instruktorów. Powoli odchodzimy od stwierdznia, że jesteśmy słabe i siłwonia nie jest dla nas. Nie boimy się wyzwań i coraz chętniej rywalizujemy między sobą. A przy tym ćwiczenia pod okiem uprzejmego instruktora zawsze są przyjemniejsze.