Sportowi giganci

0
602
4/5 - (1 vote)

Są takie osoby, które w sporcie osiągnęły właściwie wszystko i zeszły ze sceny niepokonane, bądź też przez wiele jeszcze lat uprawiały sport dla przyjemności, a nie odnoszenia wielkich sukcesów. Osoby te pokazują, że sport jest rodzajem aktywności, która może być pełnowartościowym pomysłem na życie.

Czy i my w Polsce mamy takich gigantów? Oczywiście, że mamy i to wcale nie tak mało. Adam Małysz, Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk, Szymon Ziółkowski, Justyna Kowalczyk- to zaledwie kilka z nazwisk, które moglibyśmy tutaj przytoczyć. Co łączy te wszystkie osoby? Nieprzeciętny talent, siła ducha i wewnętrzna motywacja oraz samodyscyplina. Te osoby pokazały i sobie i całemu światu, że w sporcie chodzi nie tylko o to, aby osiągać sukcesy, ale by rozwijać się, wciąż starać się przekraczać pewne granice.  Nawet wtedy, gdy wymagają one osiągnięcia rezultatu gorszego, niż osiągało się jakiś czas temu.

Sport to sposób na życie. To wyznaczanie sobie celów, adekwatnych do obecnych możliwości i ich osiąganie. I to jest piękne.

Źródło: https://eduplanner.pl/najskuteczniejsze-sposoby-na-opanowanie-niemieckiej-gramatyki-w-krotkim-czasie/