Samochodem do Chorwacji

0
554
Rate this post

Samochodem do Chorwacji

By dojechać samochodem do Chorwacji można wybrać dwie trasy – przez Czechy lub przez Niemcy. Która lepsza? To zależy od wielu czynników.

Dla osób mieszkających na północnym-zachodzie Polski dobry wybór to trasa przez Niemcy ze względu na autostrady, dzięki którym poruszamy się znacznie szybciej. W tym przypadku podróż zaczynamy w Niemczech – w Słubicach przekraczamy przejście graniczne, stąd kierujemy się drogą nr 87 do miasta Lübben. Następnie kierujemy się autostradą na Drezno, od którego jest już bardzo blisko do granicy z Czechami. Jadąc trasą nr 8 dojeżdżamy do Pragi a dalej do Brna (odcinek tej trasy wynosi ok. 200 km). Z Brna jedziemy na Wiedeń, Graz i dalej już do celu naszej podróży, czyli wybranego miasta w Chorwacji.

Samochodem do Chorwacji mona też udać się przez Czechy – jest to najpopularniejsza wśród polskich turystów trasa dojazdu do tego kraju. Najpierw kierujemy się na Brno, dalej drogą krajową nr 52 na południe w stronę granicy z Austrią. Następnie trasą nr 7 jedziemy do Wiednia. Ze stolicy Austrii kierujemy się autostradą A2 do miasta Graz skąd udajemy się na granicę austriacko-słoweńską, wjeżdżamy na autostradę nr 9 i jedziemy do Mariboru a dalej kierujemy się do granicy z Chorwacją, mijając miasto Ptuj. Teraz autostradą zmierzamy do obwodnicy Zagrzebia i stąd kierujemy się do celu naszej podróży w stronę wybranego miasta w Chorwacji – Karlovac, Rijeki czy Splitu.

Należy pamiętać, aby przy wjeździe do Czech, Austrii, Słowenii i Chorwacji zakupić specjalne zezwolenia na przejazd tzw. winiety.