Piłka nożna i olbrzymie pieniądze czyli najdroższe transfery w historii

0
647
Rate this post

Wielki sport bardzo często idzie w parze z wielkimi pieniędzmi. Taka sytuacja dotyczy przede wszystkim piłki nożnej, gdzie obraca się wręcz astronomicznymi kwotami.

Piłkarski rynek transferowy rozwija się coraz bardziej, jednak kilka ostatnich lat przyniosło prawdziwą rewolucję w procesie nabywania oraz sprzedawania zawodników. Stało się tak za sprawą miliarderów, którzy zaczęli kupować udziały w największych klubach piłkarskich na świecie, aby następnie jako właściciele klubów, oferować olbrzymie pieniądze za najlepszych piłkarzy.

Pierwszym tak spektakularnym wydarzeniem był transfer Zinedina Zidane. Słynny Francuz został kupiony przez Real Madryt za niewyobrażalną wówczas kwotę 73.5 miliona euro. Patrząc jednak na tej transfer z dzisiejszej perspektywy można odnieść wrażenie, że Francuz nie był wyjątkowo drogim zawodnikiem. Absolutnym rekordem jest transfer Garetha Bale’a, który przeszedł z angielskiego Tottenhamu do Realu Madryt. ,,Królewscy? zapłacili za utalentowanego Walijczyka ponad 90 mln euro!

Czy przyszłość przyniesie nam jeszcze większe transfery? To zdaje się być już tylko kwestią czasu.