Obóz snowboardowy

0
315
Rate this post

Aktywność fizyczna ma nieoceniony wpływ na zdrowie. Uprawianie sportu wpływa też korzystnie na nasze samopoczucie. Podczas ćwiczeń uwalniają się hormony szczęścia, tzw. endorfiny. Odpowiadają one za dobry nastrój. Codzienna dawka ruchu to recepta na długie i radosne życie. Należy o tym pamiętać i każdego dnia wygospodarować co najmniej pół godziny na ćwiczenia fizyczne. Szczególnie ważne jest kształtowanie tego nawyku wśród dzieci i młodzieży.
W ostatnich latach zaobserwowano pogorszenie się kondycji fizycznej najmłodszych. Dzieci unikają jak ognia ćwiczeń na zajęciach z wychowania fizycznego, a większość wolnego czasu spędzają przed komputerem. To bardzo niebezpieczne zjawisko, z którym trzeba walczyć. Dobrym pomysłem jest pokazanie dziecku wielu dyscyplin sportowych, aby mogło wybrać tę, która będzie mu odpowiadać. Latem dobrym pomysłem są zajęcia z piłki nożnej lub pływania, zimą można wysłać dzieci na obozy snowboardowe i narciarskie, by spróbowały swych sił na stokach. Inną możliwością jest zapisanie pociechy na zajęcia z tańca. Do wyboru mamy wiele stylów-od tańców standardowych po balet, hip-hop i disco.
Nie ma wątpliwości co do korzystnego wpływu sportu na zdrowie. Regularna aktywność fizyczna to skuteczna profilaktyka wielu chorób. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie narastającej epidemii otyłości wśród dzieci, wynikającej z siedzącego trybu życia i unikania wysiłku fizycznego. Pozwólmy dziecku znaleźć dyscyplinę, którą pokocha. Należy pamiętać, że aktywne dziecko to wysportowany dorosły. Nie zapominajmy też sami dawać przykład naszym pociechom.