Monako

0
281
Rate this post

Jak fama głosi jest to księstwo pełne luksusu i nie jest to przesada? Rzeczywistość nawet przerasta legendę. Turystów zachwyca dosłownie wszystko począwszy od krajobrazów przez panujący tutaj porządek a nawet skrupulatność i fachowość tutejszych urzędników (jedynie ceny noclegów nie zachwycają, bo są naprawdę wysokie).
Na terenach należących do władców tego państewka, książąt Grimaldich wszystko jest dosłownie białe i aż jaśnieje od przepychu.
Jest tutaj także powstały w 1901 roku port jachtowy, a już koniecznie trzeba zwiedzić Muzeum Oceanografii, gdzie znajdują się wspaniałe okazy ryb, żółwi i ośmiornic, które żyją w naprawdę malutkich jak i ogromnych akwariach. Ogromne wrażenie na zwiedzających robi ogromna szklana tafla, przez którą z bliska widać najróżniejsze pływające za nią stworzenia morskie.
Kto ma trochę zbędnej gotówki do wydania może także odwiedzić kasyno, gdzie czas jakby się zatrzymał: jest bardzo bogato, elegancko i wytwornie. Najniższa stawka, aby wziąć udział w grze wynosi 10 euro a jeśli szczęście dopisze wygrane wypłacane są od ręki.