Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2016

0
578
Rate this post

W styczniu 2016 roku, Polska będzie gospodarzem niezwykłej imprezy sportowej ? Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Organizacja mistrzostw zwolniła naszą drużynę z obowiązku uczestnictwa w kwalifikacjach, dzięki czemu reprezentacja miała więcej czasu na przygotowania.

Inauguracja mistrzostw odbędzie się 15 stycznia, a cała impreza potrwa do końca miesiąca. Udział w mistrzostwach zapewniło sobie 31 reprezentacji, do których dołączy Polska. Drużyny zostały podzielone na osiem grup, a nasza reprezentacja znalazła się obok Islandii, Szwecji oraz Węgier w grupie B.

Niestety, zanim gorączka mistrzostw rozpoczęła się na dobre, reprezentacja Polski była zmuszona do przełknięcia gorzkiej pigułki, jaką okazała się kontuzja Grzegorza Tkaczyka. Zerwanie mięśnia wyklucza naszego reprezentanta z udziału w mistrzostwach, co będzie sporym osłabieniem dla naszego zespołu. Miejmy jednak nadzieję, że reprezentacja Polski poradzi sobie z tym ciosem, a ich forma na mistrzostwach będzie powodem do dumy dla milionów Polaków. Nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko oczekiwać na rozpoczęcie mistrzostw.