Kąpielowe Baseny

0
513
Rate this post

Orzeźwiająca kąpiel w chłodnej wodzie w gorący upalny dzień to marzenie każdego z nas. Ale jest to marzenie które łatwo można spełnić. Wystarczy tylko dysponować ogrodem i zdecydować się na ogólnie dostępne baseny kąpielowe przenośne. Są one oferowane w wielu różnych modelach i od naszych preferencji i oczywiście zasobności portfela zależy na jaki z nich się zdecydujemy.
Baseny kąpielowe przenośne można podzielić na baseny dmuchane, polecane raczej do zabawy dla dzieci, oraz baseny rozporowe i stelażowe. Wybierając jeden z nich trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak fakt czy będą z niego korzystały osoby dorosłe i ile ich będzie. Ma to wpływa na podjęcie decyzji o rozmiarze basenu. Rozporowe są mniejsze niż stelażowe, mają też mniejszą wytrzymałość, ale bez problemu można je zamontować nawet w małym ogrodzie.
Baseny kąpielowe stelażowe to duże konstrukcje, wymagające odpowiedniej powierzchni do ich postawienia. Mają wzmacniane ściany wykonane ze specjalnego gatunku PCV, oparte właśnie na specjalnym stelażu, który doskonale usztywnia całą konstrukcję. Dzięki temu możemy być pewni ich wytrzymałości nawet podczas szalonej zabawy. Baseny stelażowe maja rozmiary, które umożliwiają swobodne pływanie czy nurkowanie nawet kilku osób jednocześnie.