Implanty

0
329
Rate this post

Nie można lekceważyć najmniejszych nawet oznak problemów z zębami, a dbanie o zęby nie może sprowadzać się jedynie do regularnego ich czyszczenia. Systematyczne kontrole zębów u dentysty jest najważniejszym elementem naszego dbania o uzębienie.
Z reguły o tym, jak ważna jest higiena jamy ustnej i częste wizyty u stomatologa, dowiadujemy się gdy jest za późno… Pozostaje nam jedynie ratowanie zębów, a to nie jest już zwykle takie proste.

Każdy ubytek wymaga natychmiastowego wypełnienia i to nie tylko ze względów wyglądu. Należy pamiętać, że zęby tworzą kompletny zespół, zatem kiedy nagle wypada nam ząb, reszta zaczyna się przemieszczać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby kontaktować. W rezultacie dochodzi do powstania luk, a nawet do rozchwiania zębów i ich szybkiej straty. Jedynym ratunkiem jest wówczas wstawienie implantu zębowego.
Zdarzają się jednak ludzie, którzy bagatelizują tą kwestię, nawet gdy nieunikniona jest ekstrakcja zęba, a nie każdy wie, że utrata nawet pojedynczego zęba nie jest bez znaczenia dla całego układu gryzienia.