Historia firmy ASICS

0
683
Rate this post

Historia firmy ASICS

Wiele miejsca na tym blogu przeznaczyliśmy na dwie wiodące w świecie sportu marki: Nike i Adidas, przypominając ostatnio ich historię. Dzisiaj czas na firmę, która głównie może kojarzyć się bieganiem i siatkówką, choć jej działalność rozpoczęła się od… koszykówki, za sprawą Kihachiro Onitsuki, a miało to miejsce niedługo po wojnie w 1949 roku, w miejscowości Kobe w Japonii.

Sławę firmie przyniósł zwłaszcza jeden model – Mexico 66, kiedy po raz pierwszy zdecydowano się na skrzyżowanie bocznych pasków. Japońska firma w 1977 roku postanowiła wejść w spółkę z JELENK i GTO i tym samym od 1977 roku mamy na rynku firmę ASICS Corporation.
Skąd nazwa?

Pięć liter to akronim znanej łacińskiej sentencji „Anima Sana in Corpore Sano”, co tłumacząc na język polski oznacza „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Ta filozofia towarzyszy firmie nieprzerwanie od prawie 40 lat. Założyciele uważali, że jedynie zdrowe ciało może być kolebką zdrowej duszy. ASCIS zawsze stawiał sobie wysokie wymagania, nigdy nie szedł na łatwiznę, nie próbował rywalizować z potentatami, poszukał niszy, w której dobrze się odnajduje i jego zasięg systematycznie się powiększa, obejmując coraz więcej dyscyplin sportowych.
Założenia

Kihachiro Onitsuka wyszedł z założenia, że po II wojnie światowej trzeba pokazać młodym ludziom, że istnieją inne alternatywy spędzania wolnego czasu. Z każdym rokiem stawiają sobie coraz wyżej poprzeczkę, z myślą o najbardziej wymagających sportowcach, który potrzebują zaawansowanego sprzętu sportowego, aby móc cały czas się rozwijać i osiągać sukcesy.
Asortyment

Poza siatkówką i bieganiem, ASICS towarzyszy również tenisowi ziemnemu, zapaśnikom oraz lekkoatletom. Japońska firma specjalizuje się również – jako jedna z nielicznych – w projektowaniu butów do krykieta i baseballu. ASICS wychodzi z założenia, że lepiej skoncentrować się na kilku dyscyplinach i cały czas udoskonalać swój asortyment, zamiast rozdrabniania się na wiele sportów. Bronią się przed komercyjnością rękami i nogami. W zdrowym ciele zdrowy duch. Sport, sport i… jeszcze raz zdrowie. ZA wszelką cenę chcą zapewnić użytkownikom komfort w uprawianiu sportu. ASICS funkcjonuje z myślą o osobach, które prowadzą aktywny styl życia.