Dieta i odchudzanie

0
439
Rate this post

Poszukujemy różnych pomysłów na schudnięcie, późniejsze utrzymanie dobrej sylwetki i cieszenie się dobrym zdrowiem. W tym celu przeszukujemy internetowe fora, czytamy czasopisma i przeglądamy blogi. Na niektórych z nich w działach typu dieta i odchudzanie możemy znaleźć informacje o wegetarianizmie. Czy wyeliminowanie mięsa z diety to dobry wybór dla osoby pragnącej zrzucić zbędne kilogramy?
Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Z jednej strony, według opinii dietetyków dobrze zbilansowana dieta wegetariańska jest korzystna dla zdrowia i uznawana za jedną z najbardziej odpowiednich. Z drugiej, trudno wrzucić wszystkich wegetarian do jednego worka: jedni odżywiają przede wszystkim warzywami i owocami, dodając do tego chudy nabiał i pełnoziarniste pieczywo, a drudzy zgodnie z krążącym po internecie memem jedzą samą czekoladę.
Większość jednak lubi próbować nowych rzeczy i nieustannie szuka alternatyw, dzięki czemu ma znacznie bardziej urozmaiconą dietę niż przeciętny mięsożerca. Warto więc spróbować takiej diety chociaż na miesiąc – może nie uzyska się spektakularnego efektu, jeśli chodzi o odchudzanie, ale poznanie wielu zdrowych, ciekawych, warzywnych potraw, których uda się przez ten czas skosztować, a później włączyć na stałe do menu, będzie wielką korzyścią.