Ceny sterydów

0
611
Rate this post

Na temat leczenia sterydami funkcjonuje wiele niepochlebnych opinii. Czy rzeczywiście przyjmowanie sterydów wywołuje same negatywne następstwa? Leczenie sterydami przepisuje się zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom. Sterydy są silnym lekiem na dolegliwości związane z chorobami płuc lub astmy, o podłożu alergicznym, endokrynnym, układu krwionośnego, z dziedziny reumatycznej oraz w przypadku przeszczepów.

Przyjmowanie sterydów wywołuje jednak szereg skutków ubocznych często dających o sobie znać nawet w kilka lat po zakończeniu leczenia.
U dzieci może być to zahamowanie wzrostu, zmniejszenie odporności podatność na infekcje o podłożu wirusowych lub bakteryjnym.
U kobiet sterydy mogą powodować zaburzenia w cyklu menstruacyjnym. Do pozostałych skutków ubocznych można zaliczyć wzrost masy ciała, bezsenność, wahania nastroju, zmiany skórne np. trądzik, bóle głowy, drgawki i dreszcze.
Ceny sterydów w postaci leków są często dość wysokie i nie w każdym przypadku refundowane. Tak więc nikt nie daje gwarancji, że w przypadku leczenia sterydami nie zachorujemy na inne schorzenie.