Bilety lotnicze

0
341
Rate this post

Tańsze bilety lotnicze to nie czarna magia, wystarczy tylko pamiętać o kilku prostych zasadach, które pomogą Tobie znaleźć tańsze bilety lotnicze, a zaoszczędzone pieniądze wydać na coś przyjemniejszego:

1. Sprawa oczywista – weekendy, wakacje i święta to okresy, w których ceny biletów lotniczych zdecydowanie rosną. Jeśli możesz sobie pozwolić na dodatkowy dzień urlopu w poniedziałek, to kup lepiej bilet powrotny w poniedziałek, a nie niedzielę (zwłaszcza nie w godzinach popołudniowych lub wieczornych!).
2. Kupuj bilety wcześniej – ceny biletów zmieniają się w zależności od liczby sprzedanych miejsc w samolocie. Taką taktykę stosują zwłaszcza tanie linie lotnicze, dlatego im wcześniej kupisz bilety lotnicze, tym będą one tańsze. W przypadku tanich linii lotniczych najlepiej kupić bilety lotnicze na pond 2 miesiące przed planowanym wylotem, a u przewoźników tradycyjnych – nawet do pół roku.
3. Bilety typu open jaw – to znaczy wylot z jednego miejsca do miejsca docelowego i powrót z miejsca docelowego na inne lotnisko niż to, z którego przylecieliśmy, czyli np. Warszawa – Pekin – Berlin. W przypadku takich „kombinowanych” tras ceny biletów lotniczych często są dużo niższe, a już na pewno pokrywają koszty odcinka Berlin-Warszawa, czy innego na który się zdecydujemy.