Dla ludzi uprawiających sport regularnie i zainteresowanych w tym temacie, nie ma życia bez odzieży termoaktywnej. Niesłusznie sądzimy, że jest nam ona potrzebna głównie zimą, kiedy potrzebujemy ciepłego ubrania do szaleństwa na stoku. Ubranie termoaktywne świetnie sprawdza się również latem, podczas treningu biegowego czy kolarskiego.
Dlaczego odzież termoaktywna jest tak potrzebna sportowcom? Po pierwsze dobrze przylega do ciała, nie krępuje naszych ruchów i nie dopuszcza do powstawanie niekomfortowych otarć naskórka.
Dodatkowo unikalną cechą odzieży termoaktywnej jest fakt, ze latem chłodzi nasze ciało, a zimą, przy niższej temperaturze – ogrzewa. Ponadto, nie chłonie potu, tak jak bawełna, toteż nie grozi nam uczucie chłodu i niewygody od przylegającego do ciała spoconego podkoszulka. Lepszej jakości odzież sportowa wyposażona jest w jony srebra, co działa również bakteriobójczo, przez co nie dopuszcza do powstawania na skórze brzydkiego zapachu. Inwestycja w ubranie termoaktywne to podstawa dla sportowca.