Muzyka to nie tylko jedna z najbardziej popularnych metod na spędzanie wolnego czasu, to także sposób wyrażania emocji i uczuć. Najlepszym sposobem by wyrazić siebie, by dobrze się bawić przy muzyce, by spędzić miło czas we dwoje jest taniec. Taniec to nie tylko zabawa, to także wielkie i podziwiane na konkursach umiejętności interpretacji ruchowej i współpracy partnerów.
Taniec sportowy to nic innego jak ciężka, codzienna praca nad samym sobą i nad choreografią tworzoną bardzo często przez samych tancerzy. Para sportowa w tańcu składa się z mężczyzny, którego zadaniem jest prowadzić partnerkę oraz kobiety. To od ich współpracy, koordynacji ruchów i wzajemnego poznania się zależy sukces.
Nie jest to dyscyplina tak medialna jak wiele innych, tak bardzo rozpowszechniona, mimo tego, że sam taniec jest czynnością, którą wykonują w swoim życiu niemal wszyscy. Niektórzy panowie wolą się nie wygłupiać na parkiecie, a panie czekają na mężczyznę, który porwie je do wspaniałego tańca.
Dziś taniec to przede wszystkim dyskoteki, jeśli chodzi o zwykłych ludzi. To także imprezy masowe, teledyski, koncerty, zabawa i sylwester.