Rehabilitacja dzieci Warszawa (5)Każdy rodzic chciałby mieć zdrowe dziecko. Niestety jednak nie zawsze jest tak, jak sobie życzymy. Zdarza się, że dziecko rodzi się chore,  z pewnymi dysfunkcjami, na przykład chorobami układu nerwowego (mózgowe porażenie dziecięce), wadami wrodzonymi narządu ruchu, chorobami genetycznymi ( zespół Downa), czy opóźnieniem rozwoju umysłowego. Wszystkie te choroby wymagają długotrwałej rehabilitacji.
Dzieci, które urodziły się zdrowe, także niejednokrotnie wymagają pomocy. Wtedy na przykład, kiedy ich rozwój jest z jakiegoś powodu zaburzony i nie przebiega harmonijnie albo w stanach pourazowych czy po leczeniu operacyjnym.
Główną formą rehabilitacji jest leczenie przez ruch, obejmujące korektę wad postawy, przywracanie prawidłowego zakresu ruchomości stawów, mięśni, doskonalenie koordynacji i równowagi.
Aby zdobyć więcej informacji na ten temat, warto wpisać hasło „Rehabilitacja dzieci Warszawa”, a pojawi się mnóstwo różnorodnych ofert fizjoterapii dla dzieci w różnym wieku, także najmłodszych, z wykorzystaniem wielu metod.