Sporty ekstremalne

Sporty ekstremalne – w potocznym rozumieniu sporty, których uprawianie wiąże się z większym ryzykiem niż w innych dyscyplinach. Zazwyczaj wymagają ponadprzeciętnych zdolności fizycznych lub psychicznych oraz odpowiedniego przygotowania.
Ludzie uprawiający sporty ekstremalne to najczęściej osoby które potrzebują wrażeń i emocji, a zwykłe sporty nie są w stanie im tego zapewnić.
Wiele osób mówi, że po dużym wysiłku czuje ogromną siłę i że sporty ekstremalne pozwalają sprawdzić swoje możliwości – czują, że żyją. Coraz więcej ludzi w Polsce chce przeżyć chociaż raz coś ekstremalnego – jakąś przygodę, która sprawi, że się sprawdzimy – skok na bungee, kąpiel w lodowatej wodzie, paralotnie, skok ze spadochronu. Bardzo dużo ludzi, zwłaszcza młodych uprawia sporty ekstremalne.
Podjęcie ryzyka nigdy nie jest łatwe, lecz dla wielu osób to właśnie ryzyko jest warunkiem dobrej zabawy i zastrzyku adrenaliny.
O sportach ekstremalnych powinni pomyśleć ludzie, którzy narzekają na brak emocji i zastrzyków adrenaliny w ich codziennym życiu.