Chodzenie z kijkami w ręku to popularny sport szczególnie dla osób nieco starszych. Jakie są z niego korzyści ?
Kilka lat temu w naszym kraju wiele osób zaczęło spacerować trzymając w ręku parę kijek – jest to tak zwany nordic walking, który choć niepozorny z wyglądu, przynosi wiele korzyści uprawiającym ten sport.
Cena za kijki jaką trzeba zapłacić nie jest wielka – wynosi kilkadziesiąt złotych (nie przekracza raczej kwoty 100 zł) więc jest to sport dostępny niemal dla każdego. Polega na spacerowaniu trzymając w ręku kije. Chociaż ich znaczenie wydaje się być małostkowe, to jednak tak nie jest, bo gdy odpowiednio je wykorzystujemy, pracuje wiele naszych mięśni, które podczas „zwykłego” spaceru nie pracują. Ponadto jak można zauważyć, spacerowanie z kijkami stało się dobrym pretekstem by w ogóle wyjść z domu. Można spotkać się z kimś znajomym i razem przemierzać kilometry. Nie dość, że podczas takiego spaceru można porozmawiać to zyskuje na tym nasza ogólna kondycja organizmu i samopoczucie.
Gdy zdecydujemy się regularnie uprawiać nordic walking szybko dostrzeżemy pierwsze efekty. Być może nie uda nam się schudnąć kilkanaście kilogramów miesięcznie, ale na pewno będzie pewien progres w tym kierunku. Przede wszystkim będziemy czuli się znacznie lepiej mentalnie – codzienny spacer pozwoli nam odzyskać pogodę ducha i jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Dodatkowo gdy spacerujemy z kimś znajomym możemy utrzymać kontakty towarzyskie, co również nie pozostaje bez znaczenia dla naszych odczuć. Ponadto nordic walking to świetny start w kierunku podjęcia aktywności fizycznej – nie wymaga od nas niebywałej kondycji, ale taką kondycję jest w stanie zbudować.