Polacy coraz częściej decydują się na prowadzenie zdrowego trybu życia. Mniej obywateli zaczyna palić wyroby tytoniowe, zmniejsza się spożycie alkoholu, do Polski trafiła moda na zdrową dietę, bogatą w warzywa, produkty bezglutenowe. Ludzie zrozumieli także, że bardzo ważny w ich życiu jest ruch!
Pojawia się coraz więcej zgromadzeń, drużyn, w których można doskonalić swoje umiejętności sportowe. Oczywiście, dużo łatwiej znaleźć klub sportowy w Krakowie niż w wiosce liczącej 700 mieszkańców, jednak i to zmienia się na lepsze.
Ruch, sport, aktywność fizyczna – ćwiczenia to nie tylko spalanie zbędnych kalorii, ale także szczęśliwe życie. Są niezbędne do prawidłowego działania naszego organizmu. Sport poprawia przepływ krwi, a co za tym idzie – komórki są lepiej dotlenione i odżywione. Zwiększa się wydolność serca, a więc drastycznie zmniejsza się ryzyko zawału.
?Ruch to zdrowie? ? tym stwierdzeniem bombardują nas media, lekarze, naukowcy. Wymaga wysiłku fizycznego, który jest w zasadzie uniwersalnym lekiem na większość dolegliwości.