Corocznie w grudniu odbywa się wiele jarmarków bożonarodzeniowych w wielu dużych miastach Polski. Także toruńska starówka już od 6 grudnia organizuje tego typu imprezę – rozświetlona ubranymi choinkami, pełna stoisk, kramów i uświetniona wizytą Świętego Mikołaja stanowi obowiązkowy punkt grudniowego zwiedzania miasta.

Czego możemy się spodziewać na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Toruniu? Przede wszystkich wystawców wyrobów regionalnych: pamiątek, ozdób świątecznych ale także producentów mięs i słodkości. Popularnością cieszą się wystawcy miodów pitnych i nalewek, tradycyjnych toruńskich pierników, przetworów oraz wędlin.

Jeśli chodzi o hotel Toruń oferuje całą gamę różnego rodzaju baz noclegowych. Duże hotele, mniejsze pensjonaty czy prywatne apartamenty to tylko kilka z możliwości zakwaterowania. Z dziesiątek tego typu punktów z pewnością każdy wybierze odpowiednie miejsce na spędzenie okresu przedświątecznego a stosunkowo dobra komunikacja miejska zapewni tani i szybki transport na teren Jarmarku Bożonarodzeniowego.