Od lat w Polsce tradycyjne spędzanie wakacji w hotelu wychodzi już z mody i zostaje zastąpione przez coraz popularniejsze domki letniskowe.
Domki letniskowe przez lata były traktowane z dużą niechęcią przez turystów. Dużo popularniejsze były różnego rodzaju hotele, motele i inne ośrodki wypoczynkowe. Zarówno w górach jak i w innych regionach Polski trend ten był bardzo widoczny. Dzisiaj domki letniskowe stają się najpopularniejszym sposobem spędzania wakacji z rodziną. Domki letniskowe zyskiwały popularność już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno stało się to bardzo widoczne. Ludzie masowo rezygnują z rezerwacji pokojów w hotelach. Wolą zarezerwować o wiele szybciej domek letniskowy dla siebie, rodziny bądź grupy przyjaciół niż wynajmować hotelowe pokoje. Pensjonariusze cenią sobie wszystkie wygody jakie oferują domki letniskowe, dlatego jest to coraz popularniejszy wariant spędzania wakacji.
Niewykluczonym jest, że trend ten za niedługo całkowicie opanuje polskie hotelarstwo i całkowicie zrezygnuje się z klasycznych hoteli w kurortach wypoczynkowych.