rp_zdrowie9.jpgCzystek jest ziołem, któremu przypisuje się różne nadzwyczajne właściwości lecznicze. W wielu źródłach, możemy wyszukać wzmianki o tym, że czystek a dokładniej mówiąc herbata z niego, jest niezwykle skuteczna w walce z wszelakimi nękającymi nas infekcjami.

Wielu specjalistów, jego skuteczność, wiąże z wysokim poziomem polifenoli, które są silnym przeciwutleniaczem. Substancja ta, ma własności antyoksydacyjne, oznacza to, że neutralizuje ona wolne rodniki, które są powodem wielu poważnych chorób, w tym również nowotworowych. Co więcej, polifenole mogą zahamować powstanie jak i rozwój infekcji w organizmie, co ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Herbata z czystka tłamsi również wzrost wszelkich rodzajów wirusów w naszym organizmie, a także, potrafi niszczyć wirusy jelitowe i wirusy opryszczki.

Jednakże większość badań, przeprowadzonych nad czystkiem, była badaniami in vitro i wciąż nie dokonano na tyle wiarygodnych analiz, które mogłyby całkowicie potwierdzić wpływ tego zioła na nasze zdrowie.