medycyna (1)Choroby układu krążenia, w tym jego pompy, czyli serca, to poważne wyzwanie we współczesnych czasach. Styl życia ma ogromny wpływ na powstawanie wielu jednostek chorobowych. Choroba niedokrwienna serca to doskonały przykład.

Medycyna wciąż poszukuje nowych możliwości. Dawniej nikt nie pomyślałby, że można przeszczepiać serce. Obecnie zabieg ten jest wykonywany, jednak przeszczep serca to zwykle ostateczność i nie dokonuje się tego zbyt często. Sztuczne komory to magiczne urządzenia, które mogą wspomóc układ krążenia pacjenta przez pewien czas, na przykład gdy oczekuje on na przeszczep. Zastąpienie serca maszyną wydaje się być kosmicznym rozwiązaniem, jednak użycie takiego wspomagania może być tylko krótkotrwałe.

Z pewnością jeszcze sporo usłyszymy, na temat nowych rozwiązań, jakie daje nam medycyna. Z drugiej strony, wielu chorobom serca można zapobiegać. Nawet najlepsza medycyna nie da nam tyle, jak nasz zdrowy styl życia. Wiele nawyków żywieniowych oraz aktywność fizyczna, niewątpliwie może uchronić nas przed chorobą serca.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.