Coraz więcej ludzi żyje w biegu, praca zajmuje im bardzo wiele czasu. Brakuje czasu na życie prywatne, rodzinę. Dlatego bardzo ważnym okresem jest okres urlopowy. Wakacje należy tak zaplanować, aby móc spędzić maksymalnie dużo czasu z rodziną, dziećmi, wzmocnić relacje rodzinne. Wybierając miejsce na wakacyjny wypoczynek z dziećmi warto wybrać miejsce, które jest przyjazne dzieciom. Do takich miejsc należą niewątpliwie przepiękne i malownicze tereny Borów Tucholskich.

Wpisując w wyszukiwarkę „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” znajdziemy wiele ośrodków przyjaznych dzieciom, w których znajduje się mnóstwo udogodnień dla rodziców i atrakcji dla najmłodszych wczasowiczów. Są wyposażone w place zabaw, boiska, stoły do ping-ponga, płytkie kąpieliska ze zjeżdżalniami, gokarty na pedały, piłkarzyki, rowerki dla dzieci, bajki na DVD, książeczki z bajkami.
W wielu z nich rodzice mogą liczyć na wanienki kąpielowe, łóżeczka dziecięce. Coraz częściej ośrodki wczasowe zapewniają również mini przedszkola z fachową opieką.