Polacy w swoich planach urlopowych często umieszczają wyjazd nad polskie morze. Dla wielu Bałtyk, pomimo że chłodny, jest najpiękniejszym akwenem i to na jego plażach decydują się wypocząć.

Wśród nadmorskich miejscowości dużą popularnością cieszy się Trójmiasto. Sopockie plaże i drewniane molo często stanowią wspomnienie z wakacji w dzieciństwie, do którego chce się wracać. Niekwestionowaną atrakcją turystyczną jest Opera Leśna w której co roku odbywa się słynny festiwal.
Podczas planowania podróży koniecznie trzeba zadbać o wygodne miejsce noclegowe. Apartamenty Sopot oferuje w różnych cenach, jednak trzeba być przygotowanym, że na te najlepsze rezerwacji trzeba będzie dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem. Baza noclegowa w tym mieście jest na prawdę bogata i jeśli poświęci się więcej czasu na szukanie można znaleźć bardzo atrakcyjne miejsce w przystępnej cenie.
Warto odwiedzić Sopot lub inną nadbałtycką miejscowość i przekonać się, że polskie morze ma wiele uroku. Nadmorski mikroklimat z pewnością przysłuży się poprawie zdrowia i regeneracji sił.